У МОН ПОВІДОМИЛИ, КОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК ТА У ЯКОМУ ФОРМАТІ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ШКОЛИ

У школах від осені будуть діяти нові протиепідеміологічні правила.
Навчальний рік у школах має розпочатися традиційно 1 вересня. Але те, у якому форматі вчитимуться учні, буде залежати від ситуації з поширенням коронавірусу в Україні. Про обов’язкову дистанційну форму навчання у школах не йдеться.
Про це заявила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
За її словами, наразі Міносвіти активно готується до нового навчального року і розробляє вимоги для роботи шкіл. Зокрема, щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у навчальному закладі. Утім, остаточне рішення про те, у якому форматі розпочнеться восени навчання, ухвалять лише у серпні.
"МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, ухвалюватимуть Комісія ТЕБ і НС та головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року", -  сказала Любомира Мандзій.
Крім того, МОН систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб як учні, так і освятяни розуміли, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.
Зокрема, це стосується положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропоновано для громадського обговорення. 
"Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів", - додала Мандзій. 
Нагадаємо, у МОН пояснили, що у 2020 році учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах фахової передвищої освіти, звільняються від ДПА, але мають право його складати, зокрема, формі ЗНО. Водночас від проходження ЗНО не звільняють здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році. Випускники, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА. 

Коментарі